8 grudnia uczniowie naszej szkoły, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego : Igor Halupczok i Bartosz Zieliński pod opieką pani Katarzyny Warzecha ,uczestniczyli w XV Konferencji Samorządów Uczniowskich. Organizatorem spotkania był Wydział Oświaty Urzędu Miasta Opola i Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu

Temat spotkania „ Wobec innego. Migracje i wielokulturowość we współczesnej Europie”.

Spotkanie rozpoczęto od wykładu pani dr Marzenny Pogorzelskiej, pracownika naukowego Instytutu Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego, laureatki Nagrody im. Ireny  Sendlerowej „Za naprawianie Świata” .

Wykład był niezmiernie interesujący poruszał  wpółczesne  problemy dotyczące dyskryminacji, stereotypów, braku tolerancji wobec innych narodów, kultur.

Mieliśmy możliwość obejrzeć film „Wszyscy albo nikt”, który był bardzo interesujący i nawiązywał do tematu spotkania.

Badania statystyczne pokazują, że w naszym kraju wzrasta liczba ataków na tle rasowym. Co daje do myślenia.