W dniu 11.11.2017 odbyła się Wojewódzka Liga Miast Opolszczyzny. W kategorii dziewcząt od 13 do 18 roku życia Dominika Trentkiewicz, uczennica kl. VII zajęła I miejsce w kategorii 50 m stylem dowolnym i II miejsce - 200 m stylem grzbietowym.

Gratulujemy wspaniałych wyników!

Rada Rodziców utworzyła konto o nazwie:

Szkoła Podstawowa nr 28 Opole

Zapraszamy!

W tygodniu poprzedzającym 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole odbyła się akcja społeczna „ Mamy niepodległą”.

W klasach od 3 do 7  uczniowie adresowali kartki z życzeniami do swoich krewnych z okazji nadchodzącego święta.

Udział w akcji jest bezpłatny – kartki otrzymaliśmy w ramach współpracy z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Celem naszych działań jest obchodzenie zbliżającego się Święta Niepodległości w sposób radosny poprzez podejmowanie tematu w innej formie.

Koordynatorzy akcji – Dorota Mechel,  Beata Sawczyn

Dziękujemy za pomoc w akcji Radzie Rodziców.

8 listopada obchodziliśmy Dzień „Śniadanie daje moc”. W tym dniu uczniowie klas młodszych wspólnie z wychowawczyniami i rodzicami szykowali pełnowartościowe śniadanie. W klasach odbyły się również zajęcia edukacyjne, podczas których najmłodsi uczniowie naszej szkoły przypomnieli sobie 12 zasad zdrowego odżywiania oraz rozmawiali o wpływie prawidłowego żywienia i ruchu na jakość życia każdego człowieka.

16 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyło się w obecności całej społeczności szkolnej, zaproszonych gości i rodziców, uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Pierwszaki zaprezentowały się recytując wiersze i śpiewając piosenki dedykowane wszystkim nauczycielom, pochwaliły się znajomością ruchu drogowego. Również nasze przedszkolaki oraz uczniowie klasy drugiej i trzeciej wierszami i piosenkami podsumowali zakończenie programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Po uroczystym apelu pierwszoklasiści ze swoimi rodzicami i zaproszonymi gośćmi, udali się na słodki poczęstunek.