W sobotę 6 października 2018 ruszyliśmy na trasę w okolice Zbicka. Przy pięknej pogodzie spacerowaliśmy po obrzeżach Opola. Na mecie rajdu mieliśmy ognisko z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków. Odbyły się tez konkursy rajdowe: krajoznawczy, na jesienny bukiet, rzut ziemniakiem do celu oraz wiedzy praktycznej o ziemniakach.Wszyscy nasi uczniowie rywalizowali w tych konkursach. Najlepiej spisali się;

Jędrek Michniewicz – I miejsce w konkursie „Znam swój kraj i Śląsk Opolski”

Marcelina NawracajII miejsce w tym samym konkursie.

 

Dnia 29.09.2018 w Opolu na pływalni Wodna Nuta odbył się Mityng pływacki. W imprezie wzięło udział 29 klubów z Polski, łącznie 334 uczestników. Dominika Trentkiewicz, uczennica klasy VIII startowała w kategorii wiekowej 14-16 lat w 4 konkurencjach i czterokrotnie sięgnęła po złoty krążek (50 m stylami: grzbietowym i motylkowym, 100 m grzbietowym i 100 m zmiennym). W konkurencji na 50 m stylem motylkowym ustanowiła nowy rekord okręgu opolskiego, który nie został pobity od 2004 r.

Warto także zaznaczyć, że nasza uczennica w dniach 29.06-01.07.2018 brała udział w Mistrzostwach Polski Juniorów 14 lat. Dominika została Mistrzynią Polski na 50 m stylem grzbietowym oraz zdobyła dodatkowo dwa brązowe medale w konkurencjach: 100 m i 200 m stylem grzbietowym. W zawodach udział wzięło 285 dziewczynek oraz 312 chłopców. Dominika w klasyfikacji medalowej ogólnej zajmuje aktualnie 4 miejsce na 148 klubów pływackich z całej Polski. 

Dominice gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy kolejnych tak udanych startów.

15 września  uczniowie naszej szkoły wraz z innymi chórami z opolskich szkół oraz z dziećmi ze Stowarzyszenia Triso wystąpiły  w koncercie Dzieci dla Niepodległej. Wspólnie odśpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Było to dla nas ogromne przeżycie.  Wkrótce następne koncerty. Zapraszamy.

Dnia 10 września br. grupa zaangażowanych rodziców poświęciła swój czas wolny i włączyła się do akcji montażu kompletu ławek na podwórzu szkolnym.Całe wyposażenie zostało sfinansowane ze środków zgromadzonych przez Radę Rodziców PSP28 im. Św. Wojciecha.Dziękujemy gorąco wszystkim Panom za okazaną życzliwość wyrażającą się ciężką pracą i bezinteresowną pomocą na rzecz szkoły.   

Joanna Misiec 

Dyrektor ZSP1 w Opolu

Strona 1 z 52

Początek strony

© 2010 - 2016 ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY NR 1