więcej zdjęć

Od drugiego półrocza obowiązywać będzie zmieniony plan lekcji. Nieliczne zmiany zaznaczono kolorem czerwonym.

Rodzicu, otrzymałeś dostęp do dziennika elektronicznego UONET+.

Aby zobaczyć informacje o swoim dziecku:

1.    W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisz adres dziennika elektronicznego: https://uonetplus.vulcan.net.pl/opole/ Wyświetli się powitalna strona systemu. Kliknij przycisk Zaloguj się

2.    Kliknij przycisk Załóż konto, a następnie wpisz adres e-mail, który podałeś wychowawcy.

3.     Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Wyślij wiadomość.

4.    Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło.

5.     Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwał, zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Ustaw nowe hasło.

6.    Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.

7.    Przeglądaj informacje o swoim dziecku, otwierając poszczególne zakładki. Informacje na temat poruszania się w programie znajdziesz na zakładce Pomoc

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA, to już piąta polska edycja światowego projektu edukacyjno – pomocowego UNICEF, którego początki sięgają 1999 roku. Kolejny raz uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z PSP nr 36, wspólnie z rodzicami, dziadkami włączyli się w tą akcję, aby wspomóc tą wspaniałą inicjatywę.

Na czym polega projekt „Wszystkie Kolory Świata”

W ramach akcji dzieci wspólnie z rodzicami przygotowali szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich ma swoją tożsamość. Dzieci wybrały kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określili  jej kolor skóry, imię i wiek. Umieścili  te dane w „akcie urodzenia”.

Laleczki zostaną zaprezentowane w trakcie spotkań z rodzicami w dniu 12 lutego oraz w trakcie zabawy karnawałowej w Restauracji Salomon w dniu 23 lutego 2019 roku. Minimalny koszt darowizny za laleczkę wynosi 10 zł.

Zapraszam wszystkich do wsparcia tego szlachetnego dzieła.

Szkolny koordynator akcji Katarzyna Warzecha

„Ach cóż to za życie”
Ach cóż to za życie bez psa na kanapie
bez psa, co go się za uchem drapie
i bez czujności wiernych oczu,·
co śledzą ruch Twój każdy gest
bo w takich psich oczach przecież coś jest.
Jest ogrom miłości ocean radości
Są też cierpienia smutki westchnienia,
Cóż to za życie człowiek ma,·
kiedy nie ma swojego psa ….
Justyna Wawrzyniak

Uczniowie naszej szkoły wspólnie z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu p. Katarzyną Warzechą, odwiedzili w czasie ferii zimowych opolskie Schronisko na ulicy Torowej w Opolu. Zawieźliśmy karmę, koce i inne dary zebrane przez uczniów naszej szkoły. Wszystkim którzy wsparli tą akcję z serca dziękujemy w imieniu swoim oraz naszych braci mniejszych.