Rajd niepodległości odbył się z okazji upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania niepodległości, w sobotę 10 listopada 2018 r. Rajd zorganizowała Komisja Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych działająca przy PTTK Oddział Opole. Wzięło w nim udział 50 osób – uczniów i nauczycieli opolskich szkół, w tym przedstawiciele naszego koła turystycznego. Trasa wiodła przez teren Parku Krajobrazowego; od Bazyliki poprzez Rezerwat Geologiczny, Pomnik Xawerego Dunikowskiego, amfiteatr do Muzeum Czynu Powstańczego. Na mecie rajdu, w muzeum, odbył się konkurs z wiedzy historycznej. Drugie miejsce zajęła Madzia Malorny, uczennica naszej szkoły.  

W sobotę 6 października 2018 ruszyliśmy na trasę w okolice Zbicka. Przy pięknej pogodzie spacerowaliśmy po obrzeżach Opola. Na mecie rajdu mieliśmy ognisko z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków. Odbyły się tez konkursy rajdowe: krajoznawczy, na jesienny bukiet, rzut ziemniakiem do celu oraz wiedzy praktycznej o ziemniakach.Wszyscy nasi uczniowie rywalizowali w tych konkursach. Najlepiej spisali się;

Jędrek Michniewicz – I miejsce w konkursie „Znam swój kraj i Śląsk Opolski”

Marcelina NawracajII miejsce w tym samym konkursie.

 

W kolejnej edycji tego krajoznawczego konkursu uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy na szczeblu wojewódzkim.

I miejsce - Dominika Frydel za pracę "Moja szkółka wędkarska i jej łowiska"

I miejsce - Marcelina i Lena Nawracaj za pracę "Opole dawniej i dziś-spacer po naszym rodzinnym mieście"

wyróżnienia:

Magdalena i Wiktoria Malorny - "Orkiestra Dęta -Prószków"

Tomasz Dawid - "Elektrownia Opole"

Wioletta Smolin i Franciszka Dzumla - Chrząszczyce i Folwark wczoraj i dziś

Dominika Trentkiewicz i Monika Śmiały - Opole ma wiele twarzy

Rajd odbył się w sobotę 10 marca 2018 na trasie Kup – Ładza. Gościliśmy najpierw w Nadleśnictwie Kup, gdzie mogliśmy zwiedzić Izbę Leśną oraz przejść ścieżką dydaktyczną na jego terenie. Następnie po sześciokilometrowej trasie dotarliśmy do siedziby Stobrawskiego Parku Krajobrazowego w Ładzy – mety rajdu. Uczestniczyliśmy tam w krótkiej prelekcji na temat Parku oraz uczestniczyliśmy w Questingu – nowoczesnej grze terenowej. Tradycją „Rajdu z Babą” są konkursy. Nasi uczniowie odnieśli w nich spore sukcesy:

Konkurs krajoznawczy „Znam Opole i Opolszczyznę”

II miejsce – Marcelina Nawracaj

III miejsce – Magdalena Malorny

Konkurs „Znam sławne Polki”

I miejsce – Paulina Piechota

Klasyfikacja drużynowa rajdu

I miejsce – PSP 28

Więcej zdjęć

17 lutego 2018, w sobotę, ruszyliśmy na pierwszą w tym roku imprezę turystyczną do Mosznej. Grupa jedenastu uczniów naszej szkoły zwiedziła zamek z palmiarnią i stadninę koni. Spacerowaliśmy po rozległym parku. Na koniec rajdu  bawiliśmy się na placu zabaw oraz przy ognisku.

Więcej zdjęć

Strona 1 z 5

Początek strony

© 2010 - 2016 ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY NR 1