W kolejnej edycji tego krajoznawczego konkursu uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy na szczeblu wojewódzkim.

I miejsce - Dominika Frydel za pracę "Moja szkółka wędkarska i jej łowiska"

I miejsce - Marcelina i Lena Nawracaj za pracę "Opole dawniej i dziś-spacer po naszym rodzinnym mieście"

wyróżnienia:

Magdalena i Wiktoria Malorny - "Orkiestra Dęta -Prószków"

Tomasz Dawid - "Elektrownia Opole"

Wioletta Smolin i Franciszka Dzumla - Chrząszczyce i Folwark wczoraj i dziś

Dominika Trentkiewicz i Monika Śmiały - Opole ma wiele twarzy

Rajd odbył się w sobotę 10 marca 2018 na trasie Kup – Ładza. Gościliśmy najpierw w Nadleśnictwie Kup, gdzie mogliśmy zwiedzić Izbę Leśną oraz przejść ścieżką dydaktyczną na jego terenie. Następnie po sześciokilometrowej trasie dotarliśmy do siedziby Stobrawskiego Parku Krajobrazowego w Ładzy – mety rajdu. Uczestniczyliśmy tam w krótkiej prelekcji na temat Parku oraz uczestniczyliśmy w Questingu – nowoczesnej grze terenowej. Tradycją „Rajdu z Babą” są konkursy. Nasi uczniowie odnieśli w nich spore sukcesy:

Konkurs krajoznawczy „Znam Opole i Opolszczyznę”

II miejsce – Marcelina Nawracaj

III miejsce – Magdalena Malorny

Konkurs „Znam sławne Polki”

I miejsce – Paulina Piechota

Klasyfikacja drużynowa rajdu

I miejsce – PSP 28

Więcej zdjęć

17 lutego 2018, w sobotę, ruszyliśmy na pierwszą w tym roku imprezę turystyczną do Mosznej. Grupa jedenastu uczniów naszej szkoły zwiedziła zamek z palmiarnią i stadninę koni. Spacerowaliśmy po rozległym parku. Na koniec rajdu  bawiliśmy się na placu zabaw oraz przy ognisku.

Więcej zdjęć

21 października, w sobotę, w Brzegu odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego PTTK dla Dzieci i Młodzieży. Wyróżnienia w tym konkursie otrzymały uczennice naszej szkoły: Lena Nawracaj przedstawiła "Legendę o Opolu", a Marcelina Nawracaj utwór pt. "Prawdziwy skarb".

W sobotę 16 września 2017 odbyliśmy 6-kilometrową trasę do Łowiska Pstrągowego "Pod Dębem" w Opolu-Grotowicach, gdzie odbyło się spotkanie integracyjne turystów "Święto Pieczonego Ziemniaka". Wspaniałą imprezę przygotowało Koło Terenowe nr 88 TRAMP. Były kiełbaski i ziemniaki z ogniska, różne przekąski turystyczne oraz gry i zabawy dla dzieci.