13 października 2010 świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Apel przygotowali członkowie samorządu uczniowskiego. W doskonały nastrój uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły wprawiły zabawne piosenki, żartobliwe wierszyki oraz pełne humoru scenki z życia szkoły. Kulminacyjnym punktem apelu było obdarowanie przez członków samorządu uczniowskiego wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły przepięknymi czerwonymi różami.

Autor artykułu: K. Warzecha

Czytaj więcej...

30 września 2010 obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Punktem kulminacyjnym było ogłoszenie wyników konkursu na najprzystojniejszego chłopaka naszej szkoły. W tym roku mamy dwóch MISTERÓW. Zostali nimi: Tomek Langner z klasy V oraz Rafał Bielak z klasy IV.
Tytuł najsympatyczniejszego chłopaka otrzymał Kamil Warzecha z klasy VI, a za najbardziej uprzejmego uchodzi w szkole Bartosz Hryniewicz z klasy II b.

29 września 2010 roku odbyła się w nasze szkole dyskoteka z okazji Dnia Chłopca. Wszyscy dobrze się bawili w rytmie muzyki dyskotekowej. W świetny humor wprawiły uczestników dyskoteki konkursy i zabawy przygotowane i przeprowadzone przez członków samorządu uczniowskiego oraz ich opiekunkę panią Katarzynę Warzechę.

1 września w naszej szkole zainaugurowano nowy rok szkolny 2010/2011. Uroczystość rozpoczęło wystąpienie przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Po występach wokalnych głos zabrała Pani Dyrektor, która serdecznie powitała wszystkich obecnych na Sali: uczniów, nauczycieli, rodziców. Szczególnie ciepło zostali powitani pierwszoklasiści. W nowym  roku szkolnym  naukę rozpoczęło 19 pierwszaków:
14 –sześciolatków i 5-siedmiolatków.
Wychowawcą klasy jest pani mgr Iwona Opolska.

Podczas uroczystości w naszej szkole została zainaugurowana ogólnopolska kampania „Bezpieczna droga do szkoły”.
Patronem tej akcji jest Komenda Wojewódzka Policji w Opolu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Opolu. Jest to akcja profilaktyczna skierowana do dzieci, rodziców, nauczycieli i kierowców.

Dnia 24 kwietnia 2010 r. uczniowie klas: V i VI wzięli udział w XXXVIII rajdzie PTTK „Opolska Wiosna” do Strzelec Opolskich.

Celem rajdu było:

  • poznanie walorów turystyczno-krajoznawczych oraz przyrodniczych Opolszczyzny, a szczególnie okolic Strzelec Opolskich,
  • aktywne spędzenie czasu wolnego na świeżym powietrzu,
  • integracja środowisk turystycznych.
Na mecie rajdu uczestnicy wzięli udział w konkursie krajoznawczym i festiwalu piosenki turystycznej.
Pierwsze miejsce dla naszej drużyny „wyśpiewały”: Wiktoria Blach i Agnieszka Mizio.

Początek strony

© 2010 - 2016 ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY NR 1