Poznając walory smakowe owoców, ich wartości odżywcze i kulinarne zastosowanie, dzieci z grupy „Żabki” samodzielnie przygotowały owocowy deser. Krojenie owoców na kawałki i nadziewanie ich na patyczki tworząc zdrowe szaszłyki owocowe, to dla nich pyszna zabawa. Okazało się nawet, że niektóre niejadki zapomniały o swojej awersji do witaminowych przysmaków.

Wszyscy dobrze wiemy, jak bogate w witaminy są soki owocowe. Warto pomóc dziecku je polubić. Bo soki to nie tylko doskonałe źródło witamin,  ale przede wszystkim smaczny napój. Nasze przedszkolaki przekonały się o tym  na zajęciach praktycznych w grupach „Motylków” i „Słoneczek”. Pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia  i obierania owoców. Później pozostało wrzucenie ich do sokowirówki i  witaminowy napój gotowy. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był samodzielnie bez dodatku cukru i konserwantów. Degustacja była udana, a bezpieczeństwo zapewnione, nie wspominając już o dużej porcji radości z wykonanej pracy.

Mimo, że wakacje i czas kąpieli już za nami, bardzo ważne jest to, aby dzieci wykształciły nawyki potrzebne podczas pobytu i zabaw na obszarach wodnych i terenach przyległych. Mieliśmy ten zaszczyt, by gościć w naszym przedszkolu Pana Dariusza Jokiela, ratownika WOPR, prywatnie  tatę Filipa. Celem wizyty naszego gościa była edukacja dzieci w zakresie pierwszej pomocy i zapoznanie z pracą ratownika wodnego.  Przedszkolaki  poznały sprzęt jakim posługują się ratownicy wodni oraz sposoby jego wykorzystywania. Pan Dariusz przedstawili dzieciom w zabawny sposób wszystkie kwestie związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą. „Motylki” na pewno na długo zapamiętają to spotkanie oraz informacje, które zostały im przekazane. Było nam niezmiernie miło gościć Pana w naszej placówce. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie.

 

02 października dzieci z grupy „Motylki” uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych na terenie przedszkola. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem powitały zaproszonego gościa oraz z dużym  zainteresowaniem wysłuchały przyniesionej przez panią Joannę książeczki pt. ,,Schlaf gut.”. Maluszki chętnie odpowiadały na pytania dotyczące przeczytanego tekstu. Dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania, które dostarczyło im wielu wrażeń. A prezent w postaci zakładek do książki bardzo im się spodobał. Bardzo dziękujemy pani Joannie, że znalazła czas dla przedszkolaków i oczywiście zapraszamy do nas ponownie.

Strona 1 z 53

Początek strony

© 2010 - 2016 ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY NR 1