Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić.  Nasze maluszki  przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od „Mikołaja” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami  i tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

W dniu 23 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami.  Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w „starego niedźwiedzia” oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia". „Słoneczka” robiły misie z przyniesionych ręczników, co dało im wiele radości i zabrały ze sobą do domu. „Motylki” zaś wykonały przepiękny plakat misia koali.  Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Miło było nam gościć w naszym przedszkolu „Panią Kredkę”. Nasz gość pokazał nam jak z prostych rzeczy wyczarować piękne, jesienne arcydzieła. W każdej grupie powstawało coś innego, ale wyjątkowego. Maluszki z grupy „Motyli” stworzyły kolorowe dynie, „Żabki” – kolorowe papugi, a najstarsze „Słoneczka” wykonywały wiewiórki. Praca pochłonęła każdego, a efekty widzimy na poniższych zdjęciach.

Jesień to pora roku pełna różnych barw. Daje wiele inspiracji do tworzenia najwspanialszych dzieł plastycznych. Dlatego korzystając z tak obfitych darów przyrody powstał pomysł przeprowadzenia przez nasze przedszkole Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego „Barwy jesieni”. Głównym celem konkursu było rozwijanie wyobraźni twórczej dzieci oraz zainteresowań plastycznych. Wiele opolskich przedszkoli podjęło wyzwanie. Każda nadesłana praca była inna, wykonana wieloma ciekawymi technikami. Jury miało trudne zadanie z wyborem zwycięzców konkursu. Decydującym kryterium była samodzielność wykonania pracy.

Laureatami konkursu w kategorii 3 -4 latki zostali:

- 1 miejsce – Nadia z Przedszkola Publicznego nr 6 w Opolu

- 2 miejsce – Aleksandra z Przedszkola Publicznego nr 23 im. Juliana Tuwima

- 3 miejsce – Eliza z Przedszkola Publicznego nr 18 w Opolu

Laureatami pierwszych miejsc w grupie wiekowej 5 – 6 latki zostali:

- 1 miejsce – Julia z Przedszkola Publicznego nr 51 w Opolu

- 2 miejsce – Julia z Przedszkola Publicznego nr 36 w Opolu

- 3 miejsce – Nikodem z Przedszkola Publicznego nr 20 w Opolu

Wszystkim uczestnikom konkursu oraz opiekunom składamy serdeczne podziękowania  za wkład włożony w przepiękne prace. Z podziękowaniami przesyłam wszystkim dyplomy, podziękowania oraz drobne upominki.

Dnia 9.11.2018 wszystkie grupy przedszkolaków wzięły udział w uroczystości z okazji Dnia Niepodległości. Każda grupa zaprezentowała się tańcząc,  śpiewając  i recytując wiersze. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony.  Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym zespole i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.