Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach edukacyjnych programu „Mistrz Świata w myciu rąk i usuwaniu bakterii”, którego głównym celem jest promowanie higieny rąk wśród najmłodszych.

Dzieci z grupy „Słoneczka” wraz z Paniami z Przedszkola Publicznego nr 36 w Opolu dziękują Higma Service – organizatorowi kampanii społecznej „Mistrzostwa Świata w myciu rąk i usuwaniu bakterii” za możliwość uczestniczenia w zajęciach promujących zdrowy styl życia oraz wszystkie wspaniałe niespodzianki.

Gimnastyka to podstawa
to dla dzieci ważna sprawa.
Ręce w górę, w przód i w bok
skłon do przodu, przysiad, skok.
Skłon i przysiad, skok i siad
dziś w przedszkolu gimnastyka, każdy będzie rad.
Rozruszamy wszystkie mięśnie,
 przeciągniemy stawy,
aby iść wesoło do innej zabawy.

Raz, dwa, trzy
ćwiczę ja, ćwicz i Ty ….  !
 

W roku szkolnym 2017/2018 dzieci 5 i 6-letnie z grupy „Słoneczka” uczestniczą w projekcie „Zwinny przedszkolak”. Program wspierania aktywności fizycznej dzieci w wieku przedszkolnym organizowany przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Opolu. 

Na zdjęciach grupa starszaków podczas gier i zabaw ruchowych prowadzonych przez nauczyciela wychowania fizycznego Pana Dariusza Kowalczyka.

W dniu 20.12.2017r. grupa „Słoneczka” wybrała się na wycieczkę do Muzeum Śląska Opolskiego. Zgodnie z planem wycieczki dzieci wysłuchały prelekcji oraz prowadziły burzę mózgów na temat zwyczajów bożonarodzeniowych i wigilijnych. Dowiedziały się różnych ciekawych rzeczy na temat posiłków wigilijnych, a także tradycji jakie istnieją na Śląsku Opolskim. Następnie w pracowni plastycznej wykonały przepiękne drewniane anioły świąteczne, które zabrały ze sobą do domu.

Grudzień to radosny okres przygotowywania się do świąt Bożego Narodzenia. Ów nastrój panował również w naszym przedszkolu. Dzieci wykonywały ozdoby choinkowe, uczyły się kolęd, ubierały choinkę. Natomiast, zgodnie z tradycją naszego przedszkola, dzieci 5,6 letnie wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowywały dla rodziców świąteczne spotkanie – historię narodzin Pana Jezusa. Ubrani w piękne stroje, z wielkim zaangażowaniem i przejęciem odgrywali swoje role. Wszyscy byli pod wrażeniem. Przedstawienie podobało się wszystkim, a gromkim brawom nie było końca. Na zakończenie  spektaklu nie zabrakło życzeń i  ciepłych słów. A wokół unosił się słodki zapach pierniczków. Jeszcze raz bardzo dziękujemy rodzicom za poświęcony czas oraz zaangażowanie.

Nasze przedszkole wzięło udział w  konkursie plastycznym na ekologiczną ozdobę choinkową wykonaną z wykorzystaniem zużytych płyt CD.  Organizatorami konkursu były wydziały Urzędu Miasta Opola: oświaty, gospodarki odpadami komunalnymi, ochrony środowiska, promocji oraz wydział administracyjno-gospodarczy, a także Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu.

Zgłoszona do konkursu praca naszej małej artystki Wiktorii Bratumił pt. „Renifer”, zdobyła uznanie jurorów i Wiktoria znalazła się w szczęśliwym gronie laureatów konkursu.  Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego tworzenia.

A ciekawą pracę podziwiać można jako urokliwą  dekorację choinki pod Ratuszem.

Strona 1 z 39

Początek strony

© 2010 - 2016 ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY NR 1