Dzieci z grupy „Słoneczka” w obecności swoich rodziców, nauczycieli oraz całego personelu Przedszkola dały swój niezapomniany, ostatni już koncert w Przedszkolu prezentując bogaty program artystyczny.

Po czterech latach wspólnej zabawy, nauki przyszedł czas rozstania. Pięknie recytowane wiersze, śpiewane piosenki i odtańczony polonez były dowodem, jak wiele przez ten czas przedszkolaki się nauczyły, ile razem przeżyły i jak wartościowy był czas spędzony w Przedszkolu. Dowodem na to była dekoracja w kształcie kadru z filmu, która przedstawiała najważniejsze wydarzenia z pobytu w przedszkolu. Wspólnych uroczystości, zajęć, zabaw i wspólnego bycia razem.

Po wręczeniu upominków na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka - Uroczysty podwieczorek! :) Pięknie nakryty stół, a na nim bajeczny tort, owoce oraz inne smakołyki. Tego popołudnia nie zabrakło łez wzruszenia, podziękowań. Będziemy tęsknić za naszymi starszakami.

Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom naszych „Słoneczek” za 4 wspólne lata.
Za zaufanie, którym nas obdarzyliście, każde ciepłe słowo, wsparcie i pomoc przy realizacji naszych zamierzeń oraz przepiękne podziękowanie za współpracę.

A naszym Absolwentom życzymy powodzenia i samych radosnych chwil w dalszej edukacji. Przed Wami nowe wyzwania i nowe przygody.

POWODZENIA!

W piękny czerwcowy, słoneczny dzień wszyscy uczestnicy projektu spotkali się na wspólnej imprezie plenerowej w Parku Nadodrzańskim w Opolu. Spotkanie obfitowało w liczne atrakcje dla dzieci. Odbyły się min. potyczki konkursowe, prezentacje sceniczne i wystawy prac przedszkolaków. To właśnie w tym dniu zostały wręczone certyfikaty uczestnictwa, nagrody i dyplomy. Spośród naszych uczestników wyróżnienia za pracę plastyczną pt. „Zabytki mojego miasta”, otrzymali: Aleksandra Pietrzyk i Konrad Kotula z grupy „Żabek”, oraz Hanna Piechota i Marta Perucka z grupy „Słoneczek”. Kolejny sukces obie grupy zdobyły za wykonane makiety pt. „Opole za sto lat”. Grupa „Żabek” została wyróżniona także za występ taneczny do utworu pt. „Trojak”.

Udział w projekcie stworzył możliwości nawiązywania nowych przyjaźni, integracji grupy, wyzwolił potrzebę wyrażania się poprzez sztukę i rozwijał talenty oraz twórczość dziecięcą. W ciekawy sposób wyrabiał nawyki tropienia przeszłości oraz zauważania piękna w rzeczach dawnych, nierzadko zapomnianych i odkrywanych na nowo przez uczestników projektu.

To był naprawdę niesamowity dzień, z torbami wypełnionymi po brzegi nagrodami, z głową pełną wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola.

„Dzieciaki-Sadzeniaki” to szkółka sadzenia roślin, do udziału, w której zaprosił najstarszych przedszkolaków market budowlany Leroy Merlin w Opolu. Nie przypuszczaliśmy, że sklep, który dotychczas kojarzył nam się jedynie  z zakupami może zapewnić nam tyle atrakcji. Najpierw ruszyliśmy przez poszczególne działy – na każdym z nich coś nam wpadło w oko. Najbardziej wnikliwe przedszkolaki robiły notatki, po jakie akcesoria do wyposażenia i dekoracji domu wrócą z rodzicami. Następnie w dziale ogrodniczym, z pomocą profesjonalnych rekwizytów (rękawiczki, łopatki, doniczki, ziemia) sadziliśmy kwiaty, które następnie mogliśmy zabrać do przedszkola. Był poczęstunek pełen łakoci, pamiątkowe zdjęcia, dyplomy oraz niespodzianki dla każdego dziecka. Było poznawanie marketu "od podszewki". Jednym słowem spędziliśmy dzień bardzo ciekawie i pouczająco. Bardzo dziękujemy za fantastyczne i miłe przyjęcie. Obiecujemy dbać o nasze roślinki w przedszkolu.

W ramach projektu „Mały Opolanin” 23.05 i 28.05.2018 grupy „Słoneczka” i „Żabki” odbyły II wycieczkę – „Kolorowe miasto”. Dużo zwiedziliśmy i dowiedzieliśmy się co nieco na temat:

• Starego Miasta i jego zabytków,

• Kościoła oo. franciszkanów,

• Wzgórza Uniwersyteckiego,

• Kanału Młynówka i Mostu Groszowego,

• Wieży Piastowskiej,

• symboliki miasta i opolskiej legendy,

Zwieńczeniem tak mile spędzonego dnia były warsztaty plastyczne.