Obserwując zapał towarzyszący dzieciom w czasie zabaw w kąciku kulinarnym, zrodził się pomysł na zaproszenie do przedszkola pracowników „Małej Akademii Młodego Kucharza”.

Zajęcia te miały na celu nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw oraz zachęcić przedszkolaki do zdrowego odżywiania pokazując, że to, co jest zdrowe, może też ładnie wyglądać i wyśmienicie smakować. Dzięki warsztatom kulinarnym dzieci rozwinęły nawyki racjonalnego i zdrowego odżywiania, nabyły umiejętność planowania i organizowania swoich działań, rozwinęły swoją kreatywność, samodzielność, sprawność manualną, zapoznają się z zasadami savoir-vivre przy stole. Wspólne przyrządzanie deseru było również okazją do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między dziećmi. A także bardziej oryginalną formą celebrowania Walentynek. Bardzo dziękujemy Panią z Małej Akademii Gotowania za atrakcyjne, pachnące i smaczne zajęcia.

I tak oto powstał krok po kroku deser: walentynkowe trufle jaglane. Dzielimy się z Państwem przepisem i zapraszamy do galerii.

W ramach działań profilaktycznych związanych z  bezpiecznym wypoczynkiem zimowym, przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszem policji. Prowadzący spotkanie zwracał uwagę, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować podczas zimowych zabaw na śniegu i lodzie. Funkcjonariusz omówił sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji. Oczywiście nie odbyło się bez pytań ze strony dzieci, które dotyczyły przekazywanych informacji, jak również innych aspektów pracy policjanta. Spotkanie było interesujące i pouczające. Na zakończenie najmłodsze przedszkolaki  otrzymały z rąk gościa edukacyjną kolorowankę. Dzieci podziękowały prowadzącemu za wartościową i interesującą prelekcję oraz zapozowały do wspólnego zdjęcia.

Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery jest  obchodzony  w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Mimo niskiej temperatury jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na  twarzach wszystkich. Tak też było w naszym przedszkolu, do którego licznie  w ten dzień przybyli nasi najukochańszy dziadkowie. Każda grupa przedszkolaków przedstawiła swój program artystyczny, w którym pokazała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie.  Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy  reprezentowały swoje umiejętności. Dzieci  dla swoich dziadków przygotowały własnoręcznie wykonane upominki: kwiaty z bibuły, życzenia w ramkach, smaczne pierniczki i słodkie lizaki, czy też oryginalne kalendarze. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, by każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci i obdarować ich buziakami.

Drogie Babcie i Kochani Dziadkowie naszych przedszkolaków  było nam niezmiernie miło gościć Was w naszej placówce. Dziękujemy Wam za liczne przybycie i życzymy dużo zdrowia i pociechy z wnucząt.

21.01.2019 r. przedszkolaki z grupy „Żabki” wybrały się do Teatru Lalki i Aktora na niezwykły spektakl pt. „Kolorowi ludzie”. Dowiedzieliśmy się tam, co było na początku, zobaczyliśmy jak powstawał ląd, morza i człowiek. Wraz z aktorami poznawaliśmy i szukaliśmy śladów stworzenia. Przy pomocy niezwykłej palety barw pokolorowaliśmy ludzi i uczyliśmy się nazywać świat. Dowiedzieliśmy się, że każdy z nas jest inny, inaczej mówi, wygląda i gdzie indziej mieszka. Wspólnie czerpaliśmy radość ze wspaniałego przedstawienia, by na koniec uwiecznić to spotkanie na pamiątkowym zdjęciu.

W dniu 16.01.2019 grupa Słoneczka odwiedziła Centrum Nauk Przyrodniczych. Dzieci wzięły udział w dwóch zajęciach:

·    pt. „Kodowanie” zajęcia ruchowe – opanowywały umiejętność kodowania dzięki wykorzystaniu m.in. planszy, kolorowych kubeczków oraz tablicy interaktywnej. Celem była nauka logicznego myślenia, ciągów przyczynowo- skutkowych, rozwój kompetencji, umiejętność pracy w zespole i współdziałania, wsparcie inteligencji emocjonalnej

·      pt. „Komputerowe projekty” w sali komputerowej – miały możliwość pod kierunkiem instruktora stworzyć własne małe projekty bawiąc się.  Zabawa dała dzieciom wiele radości. Przedszkolaki pełne pozytywnych wrażeń wróciły do przedszkola z  nowymi doświadczeniami.