Z radością informujemy, iż nasze przedszkole zdobyło II  miejsce w  Ogólnopolskiej Akcji PCK „Gorączka złota" 2017 w kategorii przedszkoli  (wg wskaźnika – waga monet / liczba dzieci w placówce). Jest to przedsięwzięcie, które polega na zbiórce złotych monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych. Akcja ta oprócz pozyskania środków na kolonie, działalność świetlic PCK i pomoc rzeczową dla dzieci z najuboższych rodzin ma także wymiar społeczny, ponieważ podczas zbiórki promowana jest idea wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie. Dziękujemy przedszkolakom i ich rodzicom za aktywny udział i zaangażowanie w tak szczytny cel.

Przedszkolaki uczestniczyły w niezwykłych zajęciach kulinarnych w Małej Akademii Kucharza w Opolu. W  miejscu, w którym można nauczyć się gotować zdrowo i różnorodnie.Dzieci według wskazówek ekspertów przygotowały samodzielnie chrupiące bułeczki z dodatkiem dyni, żurawiny i orzeszków oraz przyrządziły zdrowy daktylowy  sos czekoladowy. Kiedy wszystko było już gotowe zaczęła się prawdziwa uczta. Wszystkim bardzo smakowało. Oj był to naprawdę ciekawy i słodki dzień. Zwłaszcza, że po przyjeździe do przedszkola czekały na dzieci  ryżowe racuchy z sosem truskawkowo – bananowym. Mniam…

Przez cały tydzień uczyliśmy się o zdrowym odżywianiu. Dlatego też dnia 27.10. 2017 r. w naszym przedszkolu grupa ,,Żabki’’ i ,,Motylki ’’ obchodziła – Dzień Marchewki, Dyni i Pomarańczy. Wszyscy ubrani byliśmy na pomarańczowo.   Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców, jako darów natury, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole oraz zapoznanie dzieci z rzadko używanym w obecnych czasach sprzętem gospodarstwa domowego – sokowirówką. Wszystkie nasze działania w tym dniu były związane tematycznie z marchewką. Były zabawy ruchowe ze śpiewem – urodziny marchewki, a z przyniesionych marchewek, pomarańczy i jabłek zrobiliśmy sok.  Było dużo śmiechu, ale chyba właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy i marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne, zdrowe i uśmiechnięte.

W nawiązaniu do Dnia Wszystkich Świętych oraz zbliżającego się Święta Niepodległości, przedszkolaki odwiedziły pobliski cmentarz. Celem wizyty było oddanie hołdu poległym w czasie II wojny światowej, a także zapalenie zniczy i chwila zadumy nad grobami zmarłych. Ten wyjątkowy czas to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas oraz czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i zachowywania ich w naszej pamięci.

Miło nam oznajmić, że przedstawicielka naszego przedszkola Natalia Kaczmarzyk wzięła udział w konkursie plastycznym pt. „Ilustracja do wybranego utworu Doroty Gellner”. Organizatorzy konkursu – PP Nr 33 „Karolinka” w Opolu i PP Nr 3 im. Jana Brzechwy w Opolu docenili starania naszej wychowanki i obdarzyli ją dyplomem. Gratulujemy Natalii talentu i dziękujemy za zaangażowanie.