SZKOLNA STREFA RELAXU JUŻ OTWARTA

Motto: NO STRESS !!!

„Promujemy spokój i odprężenie, korzystając z mądrości ciała i umysłu.”

Od II semestru roku szkolnego 2012/2013 pojawiła się w ramach działań nowatorskich w naszej placówce Szkolna Strefa Relaksu, zainicjowana przez psychologa/pedagoga szkolnego Małgorzatę Burian-Korłub. Strefa powstała z myślą o uczniach, którzy lubią ciszę, chcą posłuchać spokojnej muzyki, zregenerować swoje siły psychofizyczne, nauczyć się profesjonalnych krótkich ćwiczeń relaksacyjnych.

Otwarta jest ona codziennie na przerwie po III lekcji.

Mogą z niej korzystać również zainteresowani tą formą krótkiego odpoczynku nauczyciele.

W Strefie obowiązuje cisza, w tle słychać dźwięki muzyki relaksacyjnej, dominuje leżąca i półleżąca postawa ciała. Miejsce to jest chętnie odwiedzane przez większość uczniów i stanowi alternatywny sposób spędzania czasu wolnego z dala od zgiełku, hałasu na przerwie. Uczniowie mają do dyspozycji poduszki i wałki relaksacyjne, różne gry, puzzle, warcaby, czasopisma. Mile widziana jest również własna literatura.

Strefa na co dzień wykorzystywana jest przez psychologa/pedagoga szkolnego jako warsztat pracy do ćwiczeń relaksacyjnych w ramach prowadzonych różnych zajęć z uczniami jak i dziećmi z naszego przedszkola.

Autor: Małgorzata Burian-Korłub