W dniach 6-7 października przebywała w naszej szkole sześcioosobowa grupa nauczycieli Grundschule am Humboldtring. Celem wizyty była wymiana doświadczeń w pracy szkoły oraz podsumowanie dwuletnich działań przy programie Erasmus+. Goście zwiedzili szkołę, uczestniczyli w obserwacjach lekcji, a także zwiedzali Opole.

Finałowym punktem wizyty było spotkanie na sali gimnastycznej, podczas którego nastąpiło przekazanie "Gołębia Pokoju", przywiezionego w kwietniu br. z Poczdamu. Gołąb powędrował do innych szkół w Niemczech, propagować ideę pokoju i praw człowieka. Wszyscy zaśpiewali też piosenkę, którą uczniowie z Grundschule zdobyli III miejsce w konkursie "Potsdamer Klimapreis 2016". Spotkanie zakończyło wypuszczenie kilkudziesięciu balonów z doczepionymi gołębiami, na których nasi uczniowie zamieścili hasła dotyczące pokoju na świecie.