19 października 2016 w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu odbyły się obchody Regionalnego Święta Edukacji. Przy tej okazji, marszałek województwa opolskiego, Andrzej Buła wręczył nagrody i stypendia wyróżniającym się nauczycielom, uczniom i studentom Opolszczyzny.

Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły - Dominika Trentkiewicz. Z rąk marszałka odebrała dyplom i pamiątkową wpinkę, otrzymując jednocześnie zaszczytny tytuł „Prymusa Opolszczyzny”.

Nagrodę „Prymusa Opolszczyzny” wręczono tylko 30 uczniom z całego województwa opolskiego, którzy w roku szkolnym 2015/16 uzyskali najwyższe wyniki w nauce oraz odnieśli sukcesy w konkursach na poziomie ogólnopolskim lub międzynarodowym. Dominika znalazła się w zaszczytnym gronie 10 najlepszych uczniów szkół podstawowych, których osiągnięcia uznano za szczególnie ważne dla promocji regionu.

Gratulujemy Dominice tego zaszczytnego wyróżnienia i życzymy  dalszych sukcesów.