W dniu 03.06.2016r w godzinach 17.00-21.00 odbył się w naszym Zespole

Festyn rekreacyjno – sportowo – prozdrowotny - (Lokalna Akcja Sportowa)

pod hasłem „Promujemy WF z klasą aktywnym wypoczynkiem, humorem i dobrą zabawą”.

O godzinie 17.00 Dyrektor Zespołu otworzyła oficjalnie festyn. Jego uczestnicy mogli oglądać zaproszone przez pedagoga/psychologa szkolnego Małgorzatę Burian-Korłub, ciekawe występy taneczne Mażoretek z Prószkowa i Boguszyc, zespołu Scorpion Dance Team z Opola, zespołu Formini- Zubma. Uczniowie, nasze przedszkolaki, goście mieli możliwość skorzystania z malowania twarzy, robienia balonów, baniek mydlanych, malowania kolorową kredą po asfalcie, zmierzenia ciśnienia tętniczego krwi przez pielęgniarkę szkolną. Część uczniów wybrała grę w tenisa stołowego, szachy i warcaby. Uczniowie z kl. VI pod kierunkiem opiekunów Szkolnego Klubu PCK, Pani Katarzyny Warzechy i Pani Wioletty Waszkiewicz pokazali na fantomach jak powinna wyglądać prawidłowo wykonana resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Na terenach zielonych za budynkiem szkoły odbyły się zawody wędkarstwa rzutowego z nagrodami, prowadzone przez Prezesa PZW Kolejarz – Ofama w Opolu, Pana Jerzego Malinowskiego oraz Panią Iwonę Opolską. W zawodach tych wzięło udział 36 uczniów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też karetka ratownicza. Ratownicy przypomnieli wszystkim jak profesjonalnie udzielać pierwszej pomocy. Atrakcyjne okazały się również pokazy samochodów zdalnie sterowanych prowadzone przez Pana Bartosza Jachno, tatę ucznia z kl. V wspólnie z innym członkiem Opolskiego Automobil Klubu. Całą imprezę prowadził DJ Abram, czyli Pan Andrzej Toczek od wielu lat zaprzyjaźniony z naszą placówką. W międzyczasie na trawiastej scenie prezentowali swoje talenty muzyczne, sportowe, artystyczne, recytatorskie i inne przedszkolaki i uczniowie ze szkoły. Łącznie wystąpiło 25 osób. O godzinie 18.30 dotarł do nas gość specjalny trener i srebrny medalista IO, Pan Jerzy Brzęczek. Uczniowie wraz z rodzicami ustawili się od razu w kolejce po autografy i zdjęcia. Trener powiedział wszystkim zainteresowanym kilka cennych uwag dotyczących piłki nożnej. Zaproszone animatorki zachęcały również do wzięcia udziału w castingu do filmu, serialu i reklamy telewizyjnej. Z tej oferty skorzystało 20 osób. O godzinie 18.40 Pan Jerzy Brzęczek otworzył oficjalnie Turniej Badmintona o Puchar Dyrektora Zespołu, zorganizowany przez nauczyciela WF, Pana Dariusza Łaskiego. Wzięło w nim udział 16 rodziców (10 mężczyzn i 6 kobiet). W kategorii kobiet Puchar zdobyła mama uczennicy z kl. II, Pani Marina Szumar,  w kategorii mężczyzn Puchar zdobył tata ucznia z kl. II, Pan Sebastian Kępa. Puchary wraz z nagrodami rzeczowymi wręczyła uroczyście Pani Dyrektor wspólnie z Panem Jerzym Brzęczkiem przy akompaniamencie Orkiestry dętej z Parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach. Podczas gdy niektórzy rodzice zmagali się na turnieju na sali gimnastycznej, dzieci z przedszkola i uczniowie ze szkoły oraz pozostali rodzice i nauczyciele brali udział w różnych zawodach i konkurencjach sportowych: skakanka, hula-hop, wyścigi rzędów, przeciąganie liny. Pogoda nam wyjątkowo dopisała, świeciło słońce.Dzięki hojnym sponsorom pozyskanym głównie dzięki nauczycielowi religii, ks. Mateuszowi Kozielskiemu, kierownikowi administracyjnemu, Pani Beacie Rudyk oraz rodzicom przedszkolaki i uczniowie za udział w poszczególnych konkurencjach, występach i zawodach otrzymali nagrody rzeczowe, a także talony na ciasto, lody oraz soki owocowe. Rodzice uczniów z kl. II w ramach „Szkolnej Owocarni” z otrzymanych od sponsorów mandarynek, cytryn, marchewek, jabłek wyciskali soki, które cieszyły się dużym powodzeniem u uczniów i nauczycieli. Na festynie nie zabrakło również owoców, pysznych domowych ciast, lodów, kawy, herbaty, zimnych napojów, grillowanych kiełbasek. Z relacji uczniów, nauczycieli, rodziców, zaproszonych gości wynika, że była to jedna z lepszych imprez ostatnich lat.

Dziękujemy serdecznie wszystkim wyjątkowo hojnym sponsorom, Radzie Rodziców, Radzie Dzielnicy oraz wszelkim osobom, które zaangażowały się w realizację naszego festynu.