Pragniemy wszystkich z przyjemnością poinformować, że historia naszej Szkółki Wędkarskiej działającej w ramach zajęć pozalekcyjnych została opisana w Numerze 51-52 Tygodnika Społeczno-Oświatowego „Głos Nauczycielski" z 16-30 grudnia 2015r. Wymowny tytuł artykułu: „Jedyna taka szkółka" zachęca do lektury.

Przypominamy, że Szkółka Wędkarska działa w naszej placówce od 5 lat. Głównym jej inicjatorem i pomysłodawcą jest nasz szkolny konserwator i jednocześnie prezes koła PZW - Kolejarz – Ofama w Opolu, Pan Jerzy Malinowski. Oczywiście działalność szkółki nie byłaby możliwa bez ogromnego wsparcia rodziców, nauczycieli oraz atmosfery sprzyjającej wędkarstwu. W dobie współczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych jest dużym sukcesem przekonać uczniów do aktywnego spędzenia czasu wolnego nad wodą czyli wędkowania. Jest to możliwe tylko dzięki ludziom, którzy „zarażają swoją pasją" innych: Panu Jerzemu Malinowskiemu oraz nauczycielom - instruktorom – Pani Iwonie Opolskiej, Panu Jarosławowi Rabiejowi, a także szczególnie zaangażowanym od wielu lat w Szkółkę rodzicom i uczniom.