W piątek 9 maja uczniowie klasy III i IV uczestniczyli w obchodach 10-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Nasi uczniowie prezentowali jedno z państw Unii - Włochy. Stroje i niezbędne rekwizyty przygotowali uczniowie i ich rodzice pod kierunkiem pani Haliny Książek.

Uformowana na Placu Kopernika kolumna uczniów opolskich podstawówek, nauczycieli, orkiestry dętej, mażoretek,pod przewodnictwem konferansjera, dotarła ulicami miasta do Rynku. Po odsłuchaniu hejnału z Wieży Ratszowej i Hymnu Unii Europejskiej uczniowie wzięli udział w malowaniu Dywanu Europejskiego oraz grach i zabawach. Następnie impreza przeniosła się nad Stawek przy ulicy Barlickiego, gdzie odbyły się występy wokalne uczniów w tym także naszych uczennic: Frani Dzumli, Patrycji Dorosiewicz i Marty Gabriel.