Nasza szkoła przystąpiła do programu „Moje miasto bez elektrośmieci”. Jest to program polegający na tym, że szkoła zbierając zużyte lub zepsute sprzęty elektryczne i elektroniczne ma szansę na bezpłatne pomoce dydaktyczne.

Jak można pomóc? Wystarczy przynieść zużyty sprzęt do szkoły w wyznaczonym terminie, lub do punktu zbiórki elektrośmieci w każdą czwartą sobotę miesiąca w godz. 9:00 – 14:00. W dwóch miejscach w Opolu:

• Dzielnica Zaodrze – rejon ulicy Niemodlińskiej (parking przy DH AS),

• Dzielnica Malinka – rejon ulicy Wiejskiej (parking za Netto).

Za zużyty sprzęt dostaje się kupony, które następnie szkoła może wymienić na bezpłatne pomoce dydaktyczne. Na dzień dzisiejszy zorganizowaliśmy jedną taką akcję zbiórki elektrośmieci, w której zebraliśmy ok. 2,5 tony zużytego sprzętu i otrzymaliśmy za to ok. 2 tys. punktów. W najbliższym czasie zamierzamy ponownie zorganizować taką akcję. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do pierwszej akcji i liczymy na dalszą pomoc, aby nasza szkoła mogła wkrótce otrzymać nowe pomoce dydaktyczne. Z pozdrowieniami Organizatorzy szkolnej akcji(I.Jaceńków, W.Waszkiewicz, U.Metelska)