W tym roku szkolnym klasy I-III wzięły udział w projekcie ukierunkowanym na podnoszenie sprawności fizycznej „Opolszczyzna-kuźnią sportowych talentów".

W wyniku losowania przeprowadzonego przez MOS w Opolu wybrano kl. III, która w dniu 27.11.2013r pojechała z nauczycielem WF p. Ewą Deger i psychologiem/pedagogiem szkolnym p. Małgorzatą Burian-Korłub na festyn sportowy do PSP Nr 5 w Opolu. Uczniowie z 10 szkółintensywnie brali udział w różnych konkurencjach sportowych. Nie były to zawody w rozumieniu tradycyjnym, tu liczyły się umiejętności a nie rywalizacja. Dzieci miały sprawdzić się w różnych umiejętnościach (podrzucanie i łapanie piłki, kozłowanie, chodzenie po równoważni, przewroty, rzucanie do celu, skakanie na skakance). Sprawności były punktowane, po to aby za jakiś czas nauczyciele mogli powtórzyć próby i porównać wyniki. Każdy w uczniów otrzymał biały T-shirt i dyplomuczestnictwa„Jesteś małym mistrzem".

autorki: Ewa Deger, Małgorzata Burian-Korłub