Motto:
                                                          Pytanie: co robić, by nie tracić czasu?
                                          Odpowiedź: doświadczać go w całej jego rozciągłości.
                                                                                                     Albert Camus

W dniu 19.11.2013 wychowawca kl. III Halina Książek i pedagog/psycholog szkolny Małgorzata Burian - Korłub zorganizowały w ramach pedagogizacji z elementami profilaktyki uzależnień od Internetu warsztaty dla rodziców uczniów z kl. III pt. „Jak moje dziecko spędza czas wolny?".

Na warsztatach panowała miła, niemal kawiarniana atmosfera. Rodzice zastanawiali się nad twórczym wykorzystaniem czasu wolnego swoich pociech na terenie szkoły oraz poza nią. Wymiana informacji między rodzicami wpłynęła na poznanie ciekawych zajęć pozalekcyjnych, w których uczestniczą nasi uczniowie. W wyniku wspólnej dyskusji okazało się, że przeceniliśmy ilość czasu spędzonego przed komputerem. Rodzice uczniów z kl. III cenią bardziej rozwijanie pasji i szerokich zainteresowań swoich dzieci. autorka: Małgorzata Burian-Korłub.