W dniu 25.04.2013 reprezentanci kl. I-III: Nina Turkiewicz z kl. I, Michalina Kwaśny z kl. II, Mateusz Heretyk z kl. III uczestniczyli razem z 9 szkołami podstawowymi w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym „Podróżujemy z bohaterami lektur”.

Konkurs odbywał się w PSP NR 8 w Opolu. Na początku uczniowie zespołowo przez półtorej godziny rozwiązywali trudny test z wybranych lektur. Zadania były bardzo ciekawe, zróżnicowane, otwarte i zamknięte, wymagały dużej koncentracji i szerokiej wiedzy z zakresu przeczytanych lektur.Wspólna praca naszych uczniów oraz przygotowanie do konkursu przez wychowawców kl. I-III zaowocowała uzyskaniem III miejsca.

W drugiej części uczniowie dokonywali krótkiej prezentacji przebrania wybranej przez siebie postaci z bajki. Nina Turkiewicz z kl. I zamieniła się na chwilę w postać Plastusia oraz zadeklamowała wiersz, napisany przez jej mamę o tym bohaterze. Swoim oryginalnym wystąpieniem zwróciła uwagę komisji konkursowej i otrzymała wyróżnienie.

czniowie byli bardzo zadowoleni i szczęśliwi ze swojego sukcesu.

autor: Małgorzata Burian-Korłub