20 listopada 2012r w godzinach 17.00 – 20.00 nauczycielka z grupy średniej w przedszkolu p. Katarzyna Jirgen oraz pedagog/psycholog szkolny p. Małgorzata Burian-Korłub zorganizowały

INTEGRACYJNE WARSZTAY TWÓRCZE DLA RODZICÓW I DZIECI ZDOLNYCH Z NASZEGO ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO.

Zajęcia polegały na wykonaniu KARTEK BOŻONARODZENIOWYCH wykorzystując różnego rodzaju MAKARON. Dzieci z grupy Żabek oraz uczniowie z kl. I i III wspólnie z rodzicami oraz indywidualnie ozdabiały kartki świąteczne kółeczkami, świderkami, wstążeczkami, niteczkami, muszelkami, literkami. Powstały z nich oryginalne, przestrzenne i niepowtarzalne prace. Wszyscy uczestnicy wykazali duży potencjał twórczy.

Wspólne zaangażowanie się rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w twórczość plastyczną stanowi inspirację do kreatywnego spędzania czasu wolnego w okresie jesienno-zimowym.

Cieszy nas duże zainteresowanie rodziców i dzieci tego typu spotkaniem (wzięły w nim udział 23 osoby) oraz motywuje do dalszych działań na rzecz integracji środowiska przedszkolnego i szkolnego poprzez twórczość plastyczną. Na następne warsztaty  zapraszamy już za rok.

Autorki artykułu: Małgorzata Burian-Korłub

Katarzyna Jirgen