"Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów"

Kartezjusz

Dnia 27.04.2012 roku  w naszej szkole, w ramach Ogólnopolskiej Akcji "Cała Polska czyta dzieciom", odbyło się nocne czytanie bajek.

Celem akcji było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci oraz zachęcanie ich do częstego sięgania po literaturę dziecięcą.

W spotkaniu z książką wzięło udział 30 dzieci z klas II-VI. Dzieci słuchały z zainteresowaniem opowiadań i bajek czytanych przez panie Katarzynę Warzecha, Wiolettę Waszkiewicz oraz księdza Leszka Machulaka.

Oprócz spotkania z ulubionymi postaciami literackimi na dzieci czekała miła niespodzianka. Pani dyrektor zamówiła dla wszystkich dzieci pyszną pizzę.

Ogromnym przeżyciem było również nocowanie w szkole, dla niektórych dzieci po raz pierwszy w życiu.

Nasze spotkanie zakończyło się następnego dnia o 7.00 rano.

Liczymy na to, że będzie to cykliczna akcja naszej szkoły.

Autor artykułu: Katarzyna Warzecha, Wiola Waszkiewicz