29 marca odbyła się „ Śląska biesiada wielkanocna” . Z tej okazji uczniowie z klasy II pod kierunkiem pani Iwony Opolskiej przygotowali przedstawienie w gwarze śląskiej pt „Idzie Ślonzok do dochtora” .

Biesiada została zorganizowana przez członków działającego w szkole koła regionalnego, którego opiekunem jest pani Katarzyna Warzecha. Specjalnym gościem biesiady była kroszonkarka pani Gabriela Waliczek , która opowiedziała o metodach zdobienia opolskich kruszonek oraz o znaczeniu kolorów w pisankach. Po spotkaniu z panią kroszonkarką odbył się szkolny konkurs kroszonkarski dla uczniów klas młodszych. Najpiękniejsze jajka wykonali.

Emilka Słonka z klasy IIIa Anastazja Frydel z klasy II Ania Janeczko z klasy I Wszystkie prace zrobione podczas konkursu zostały zaprezentowane na szkolnej wystawie. Gorące podziękowania za bezinteresowną pomoc i zaangażowanie wszyscy biesiadnicy składają paniom: Agacie Cebuli i Magdalenie Stelmach- Szymczyszyn.