Promowanie zdrowego stylu życia i profilaktyki w naszej szkole.

Uczniowie z klas I-III od 2 lat systematycznie uczestniczą w Europejskim Programie „OWOCE W SZKOLE”, który przyczynia się do kształtowania trwałych, dobrych nawyków żywieniowych poprzez spożywanie większych ilości warzyw i owoców.

W ramach współpracy z Oddziałem Terenowym Agencji Rynku Rolnego w  Opolu dzieci otrzymują dwa razy w tygodniu  bezpośrednio od producenta nieodpłatnie owoce w zależności od pory roku (jabłka, gruszki, truskawki), warzywa (marchewkę, paprykę, rzodkiewkę) a także soki owocowe lub owocowo-warzywne.  Dzięki temu uczniowie dostarczają swojemu organizmowi podczas II śniadania dwie z pięciu porcji owoców i warzyw zgodnie z elementami zdrowej diety.

Propagowanie zdrowego stylu odżywiania realizowane jest również poprzez działania o charakterze edukacyjnym w klasach w formie zajęć warsztatowych.

Poniżej przestawiamy prace plastyczne uczniów kl. II  przygotowane na zajęciach profilaktycznych, których tematem był – „PRAWIDŁOWY JADŁOSPIS DZIECKA W  MŁODSZYM WIEKU SZKOLNYM”.

Autor artykułu: M. Burian-Korłub