15 listopada 2011r w godzinach 17.00 - 20.00 nauczycielka z grupy średniej w przedszkolu p. Katarzyna Jirgen oraz pedagog/psycholog szkolny p. Małgorzata Burian-Korłub zorganizowały Integracyjne Warsztaty Twórcze dla rodziców i dzieci zdolnych z naszego przedszkola i szkoły. Zajęcia polegały na ozdabianiu różnych przedmiotów techniką witrażową - malowanie na szkle.

Dzieci z przedszkola oraz sześciolatki z kl. I natomiast malowały przygotowane wcześniej szablony farbami witrażowymi odlepialnymi. Wytwory wszystkich uczestników były bardzo pomysłowe i świadczyły o dużym potencjale twórczym. Na malowanych butelkach, słoikach, wazonach, świecznikach pojawiły się motywy kwiatowe, świąteczne, marynistyczne, geometryczne oraz abstrakcyjne. Duże zainteresowanie rodziców i dzieci tego typu spotkaniem (31 osób biorących udział) bardzo nas cieszy a zarazem inspiruje do dalszych działań na rzecz integracji środowiska przedszkolnego i szkolnego poprzez twórczość plastyczną. Następne warsztaty planujemy zorganizować w przyszłym roku szkolnym. Myślimy o rzeźbieniu w glinie lub twórczości z wykorzystaniem darów natury.

Autorki artykułu: K. Jirgen, M. Burian-Korłub