W piątek 20 maja 2011 r. odbyła sie w naszej szkole

UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA I POŚWIĘCENIA SZTANDARU

Zaczęliśmy mszą świętą w kościele parafialnym, na której ksiądz prałat Zygmunt Lubieniecki dokonał poświęcenia sztandaru. Podczas mszy wystawione były relikwie świętego Wojciecha.

Po mszy uroczysty pochód uczniów, nauczycieli i rodziców ruszył do szkoły, gdzie odbyły się kolejne, ważne dla naszej szkoły wydarzenia.

Najważniejszymi było odczytanie przez Przewodniczącego Rady Miasta Opola uchwały o nadaniu imienia naszej szkole oraz przekazanie sztandaru przez jego  fundatorów.

Nastąpiło też symboliczne wbijanie pamiątkowych gwoździ w dzrzewiec sztandaru, przemówienia  i życzenia zaproszonych gości.

Kulminacją uroczystosci był program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły, utrzymany w klimacie wczesnego średniowiecza.

Na koniec dokonano odsłonięcia pamiątkowej tablicy przed wejściem do budynku szkoły, ufundowanej przez Opolskie bractwo Wojciechowe.