27.10. 2015r. przedszkolaki z grupy „Słoneczek" wyruszyły autobusem MZK do Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, aby uczestniczyć w muzealnych zajęciach teoretyczno– praktycznych pt: „ Jesień w przyrodzie". W toku zajęć teoretycznych, dzieci utrwaliły wiadomości o charakterystycznych cechach jesieni.

Poznały jesienną florę i faunę. Ponadto „Słoneczka" dowiedziały się co to jest muzeum i jakiego rodzaju eksponaty tam trafiają. Podczas spaceru do Muzeum, przedszkolaki zauważyły, że jesień to piękna i kolorowa pora roku i swoje spostrzeżenia przedstawiły podczas warsztatów plastycznych, wykonując różnobarwne liście z użyciem plasteliny i cekinów. Następnie wszyscy mieliśmy okazję odbyć magiczna podróż w czasie podczas zwiedzania poszczególnych pomieszczeń Kamienicy Czynszowej. Dowiedzieliśmy się jak wyglądało w tamtym czasie Opole i jak żyło się w nim mieszkańcom naszego miasta, jakich sprzętów używali w codziennym życiu i jak urządzali swoje mieszkania. Dzieci z zainteresowaniem przechodziły po kolejnych pomieszczeniach i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.