Obserwując zapał towarzyszący dzieciom w czasie zabaw w kąciku kulinarnym, zrodził się pomysł na zaproszenie do przedszkola pracowników „Małej Akademii Młodego Kucharza”.

Zajęcia te miały na celu nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw oraz zachęcić przedszkolaki do zdrowego odżywiania pokazując, że to, co jest zdrowe, może też ładnie wyglądać i wyśmienicie smakować. Dzięki warsztatom kulinarnym dzieci rozwinęły nawyki racjonalnego i zdrowego odżywiania, nabyły umiejętność planowania i organizowania swoich działań, rozwinęły swoją kreatywność, samodzielność, sprawność manualną, zapoznają się z zasadami savoir-vivre przy stole. Wspólne przyrządzanie deseru było również okazją do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między dziećmi. A także bardziej oryginalną formą celebrowania Walentynek. Bardzo dziękujemy Panią z Małej Akademii Gotowania za atrakcyjne, pachnące i smaczne zajęcia.

I tak oto powstał krok po kroku deser: walentynkowe trufle jaglane. Dzielimy się z Państwem przepisem i zapraszamy do galerii.