W piękny czerwcowy, słoneczny dzień wszyscy uczestnicy projektu spotkali się na wspólnej imprezie plenerowej w Parku Nadodrzańskim w Opolu. Spotkanie obfitowało w liczne atrakcje dla dzieci. Odbyły się min. potyczki konkursowe, prezentacje sceniczne i wystawy prac przedszkolaków. To właśnie w tym dniu zostały wręczone certyfikaty uczestnictwa, nagrody i dyplomy. Spośród naszych uczestników wyróżnienia za pracę plastyczną pt. „Zabytki mojego miasta”, otrzymali: Aleksandra Pietrzyk i Konrad Kotula z grupy „Żabek”, oraz Hanna Piechota i Marta Perucka z grupy „Słoneczek”. Kolejny sukces obie grupy zdobyły za wykonane makiety pt. „Opole za sto lat”. Grupa „Żabek” została wyróżniona także za występ taneczny do utworu pt. „Trojak”.

Udział w projekcie stworzył możliwości nawiązywania nowych przyjaźni, integracji grupy, wyzwolił potrzebę wyrażania się poprzez sztukę i rozwijał talenty oraz twórczość dziecięcą. W ciekawy sposób wyrabiał nawyki tropienia przeszłości oraz zauważania piękna w rzeczach dawnych, nierzadko zapomnianych i odkrywanych na nowo przez uczestników projektu.

To był naprawdę niesamowity dzień, z torbami wypełnionymi po brzegi nagrodami, z głową pełną wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola.