Choć za oknem aura tego dnia nie dopisywała, to było to bardzo miłe i pogodne popołudnie spędzone w  miłym towarzystwie dzieci i rodziców, którzy zgodzili się przyjąć zaproszenie na warsztaty sensoryczne.

Spotkanie prowadziła Pani Małgorzata Grus psycholog, terapeuta z Fundacji Jednym Słowem - Poradni diagnostyczno – konsultacyjnej dla osób ze spektrum autyzmu.

W pierwszej części spotkania dzieci miały okazję samodzielnie wykonać masę plastyczną – „domową ciastolinę” oraz doświadczyć zabaw sensorycznych z jej użyciem. Zajęcia sensoryczne dla dzieci miały na celu poznawanie świata za pomocą zmysłów – wzroku, słuchu, węchu, smaku i dotyku.  To była niebywała frajda dla wszystkich dzieci.

W drugiej części spotkania odbyła się pedagogizacja rodziców i warsztaty z zakresu integracji sensorycznej, dzięki którym rodzice mogli odczuć na sobie jakie trudności napotyka i odczuwa dziecko z zaburzeniem.

Zajęcia sensoryczne to skuteczny i efektowny sposób, pozwalający zniwelować dysfunkcje w zakresie rozwoju dziecka. Stąd zrodził się pomysł na przeprowadzenie ich w przedszkolu.

Z pewnością nie było to zmarnowane popołudnie, ale pełne miłych wrażeń i ciekawej wiedzy spotkanie. Dziękujemy Pani prowadzącej za cenny przekaz oraz wszystkim obecnym Rodzicom za chęć przyjęcia każdej formy współpracy z przedszkolem.