Wieczorną porą 18 grudnia zaproszeni goście, rodzice, dziadkowie oraz społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego zebrali się na sali gimnastycznej, żeby obejrzeć widowisko poetycko- muzyczne w wykonaniu uczennic i uczniów naszej szkoły. Przepiękne wiersze księdza Jana Twardowskiego i fragmenty prozy Ernesta Bryla przeplatane były kolędami i piosenkami o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu solistów oraz chóru prowadzonego przez panią Katarzynę Warzechę. W widowisku wzięły również udział przedszkolaki z najstarszej grupy w zaskakujący świetlnym układzie muzyczno – tanecznym.

Wsłuchując się w wygłaszane przez uczennice i uczniów teksty poetyckie, kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki uświadamialiśmy sobie, że Święta Bożego Narodzenia są po to, żeby „Pan Jezus nam się przypomniał”, a promyk Bożej Miłości zaglądał do naszych serc.