Uroczystość poświęconą obchodom 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczął występ uczennic i uczniów  z klasy III. Tuż przed godziną 11.11 uczennica z klasy VI Marcelina Nawracaj odczytała „Odezwę o Niepodległości”. Kiedy wybiła godzina 11.11 cała społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 godnie i uroczyście odśpiewała cztery zwrotki Hymnu „Jeszcze Polska nie zginęła”.

W dalszej części naszego „Koncertu dla Niepodległej” zaprezentowały się wszystkie przedszkolaki, a potem zgodnym chórem pod przewodnictwem pani Katarzyny Warzechy śpiewaliśmy pieśni legionowe. Naszej Niepodległej zadedykowaliśmy również pieśń autorstwa Jacka Kaczmarskiego „Mury”, którą wykonały z towarzyszeniem szkolnego chóru Paulina Piechota i Natalia Łasocha.

„Koncert dla Niepodległej” to dla nas wszystkich nie tylko możliwość wspólnego spotkania się i radowania, ale przede wszystkim lekcja historii i wspomnienie tych, którzy dali nam wolność i niepodległość.