W roku szkolnym 2017/2018, jak również tradycyjnie w kilku ostatnich latach w naszej szkole psycholog/pedagog szkolny Małgorzata Burian-Korłub prowadzi dla uczniów klas młodszych zajęcia rozwijające kreatywność. W tym roku szkolnym uczestniczy w nich 12 uczennic z kl. I-III. Dziewczynki podczas zajęć rozwijają swoje zdolności i zainteresowania plastyczne. Wykorzystując swoją wyobraźnię poznają różne techniki plastyczne. Do tej pory między innymi dzieci malowały zebrane na dworze kamienie farbami akrylowymi, rysowały jesień i wiosnę na papierze ściernym, ozdabiały plasteliną przedmioty ze szkła i plastiku. Ostatnio wykonywaną  pracą było rzeźbienie w glinie. Na zajęciach panuje przyjazna, kreatywna atmosfera oraz odpowiednio dobrana muzyka klasyczna wpływa na generowanie wielu nietypowych i ciekawych pomysłów. Zajęcia sprzyjają rozwojowi osobowości dzieci w zakresie podejmowania działań twórczych oraz nabywaniu wiedzy dotyczącej wykorzystania różnych przedmiotów martwych i darów natury do celów plastycznych.