Szanowni Państwo,

prosimy o zapoznanie się z przygotowanym informatorem (wraz z załącznikami), który przybliży Państwu zasady, kryteria i terminy w postępowaniu rekrutacyjnym do klas I szkół podstawowych w Mieście Opolu na rok szkolny 2018/2019 i może być pomocny w wypełnieniu i skompletowaniu wymaganych dokumentów oraz terminowym złożeniu ich w placówce.

Do klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 28 im. Św. Wojciecha w Zespole Szkolno- Przedszkolnym Nr 1 w Opolu na rok szkolny 2018/2019 przyjmuje się dzieci:

1. 7-letnie (urodzone w roku 2011) – objęte obowiązkiem szkolnym,
  1. 6-letnie (urodzone w roku 2012) – zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym, w którym ma rozpocząć naukę w szkole albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Do klasy I publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód, przyjmuje się z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły.

Kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznej szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy I wybranej szkoły po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana publiczna szkoła podstawowa dysponuje wolnymi miejscami. W postępowaniu rekrutacyjnym są brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący.

Zasady przyjęć do klas I w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Opole, zostały przygotowane w oparciu o aktualne zapisy prawa oświatowego.

Dalsze informacje w „Strefie rodzica”