Aktywne dzieci osiągają lepsze wyniki w szkole, są silniejsze psychicznie i lepiej radzą sobie w relacjach z rówieśnikami. Dlatego Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, żeby dzieci ruszały się co najmniej 60 minut dziennie, codziennie. W ten sposób dbają o sprawność fizyczną oraz o optymalną pracę mózgu.

W dniu dzisiejszym (14.01.2020) uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w zajęciach w ramach projektu Aktywne Szkoły MultiSport. Podczas tych zajęć poprzez zabawę badana była sprawność fizyczna pierwszoklasistów. Wszyscy uczniowie mogli sprawdzić swoją kondycję, a przy tym świetnie się bawić.

Ale najważniejsze jest to, żeby nawyk ruszania się był kolejną super mocą, z którą po opuszczeniu szkoły dzieci pójdą w dalsze życie.